Napínane Stropy.

Napínané stropy sú modernou a elegantnou alternatívou k tradičným sadrokartónovým stropom alebo stropom z drevených panelov. Sú vyrobené z polyuretánových alebo PVC fólií, ktoré sa pomocou horúceho vzduchu napínajú na kovový rám, ktorý je predtým namontovaný na strop.Napínacie stropy majú niekoľko výhod, ako napríklad:

  • Rýchla inštalácia bez použitia stavebných materiálov a nástrojov
  • Bezúdržbový povrch, ktorý nevyžaduje žiadne natieranie alebo opravy
  • Možnosť rôznych dizajnov a farieb, vrátane možnosti tlače vlastných fotografií alebo obrazov na strop
  • Odolnosť voči vlhkosti, hnilobe a plesniam


Napínané stropy majú niekoľko výhod, ale samozrejme existujú aj nevýhody, ktoré je potrebné zvážiť predtým, ako sa rozhodnete pre ich inštaláciu. Medzi nevýhody napínacích stropov patria:

  1. Cena: Napínacie stropy sú v porovnaní s inými typmi stropov zvyčajne drahšie. To zahŕňa nielen náklady na materiál, ale aj na inštaláciu.
  2. Náročnejšia inštalácia
  3. Menej odolné: Napínacie stropy sú citlivé na poškodenia, pretože sú vyrobené z tenkej fólie. Ak sa na ne dostane ostrý predmet alebo sa poškodí pri inštalácii, môže sa roztrhnúť a potrebná bude výmena celej časti stropu.

Je dôležité zvážiť tieto nevýhody predtým, ako sa rozhodnete pre inštaláciu napínacích stropov, aby ste boli informovaní o ich potenciálnych rizikách a mohli sa rozhodnúť, či sú pre vás správnou voľbou.